Sprzedajesz przez Internet? Uważaj na nowe przepisy DAC7 od 1 lipca

2024-07-01

📅 Od poniedziałku 1 lipca obowiązuje unijna dyrektywa DAC7, która wprowadza nowe obowiązki sprawozdawcze w zakresie sprzedaży prowadzonej na portalach, cyfrowych platformach sprzedażowych.

❗️ ❕ Operatorzy tych platform będą zobowiązani do gromadzenia i przekazywania Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej danych na temat przeprowadzanych za ich pośrednictwem transakcji.

💲 W raportach znajdą się informacje o sprzedawcach towarów – np. na Allegro, Vinted, OLX, i usług – np. na Booking.com, Trivago, KAYAK, którzy w ciągu roku dokonują za pośrednictwem takich portali co najmniej 30 transakcji na łączną kwotę minimum 2 000 euro na jednej platformie.

📣 Pierwszy obowiązek sprawozdawczy obejmie transakcje z 2023 roku. Przedsiębiorcy powinni dokonać weryfikacji swoich biznesów pod kątem zgodności prowadzonej działalności z nowymi wymogami wprowadzonymi przez DAC7. W przeciwnym razie mogą się narazić na karę w wysokości do 5 milionów zł.

👉 W obliczu nowych regulacji być może warto rozważyć wybór formy prawnej działalności

👉 i skorzystać z usługi Księgowość –outsourcing

Mecenas Robert Nogacki Kancelaria Prawna Skarbiec z Grupy Skarbiec, do której należymy mówi o szczegółach dla wyborczej.biz 👇

📌 https://lnkd.in/dXUrhn_p

sprzedażonline sprzedażinternetowa sprzedażwsieci prawo doradztwopodatkowe biurorachunkowe DAC7

Nie przegap

Sprzedajesz przez Internet? Uważaj na nowe przepisy DAC7 od 1 lipca

📅 Od poniedziałku 1 lipca obowiązuje unijna dyrektywa DAC7, która wprowadza nowe obowiązki sprawozdawcze w zakresie sprzedaży prowadzonej na portalach, cyfrowych platformach sprzedażowych. ❗️ ❕ Operatorzy tych platform będą zobowiązani do gromadzenia i przekazywania Szefowi […]

czytaj więcej